עו"ד אליז קסנטיני

אליז ערוכה.png

פלילים וזכויות אסירים

איך הגעת לעסוק בעריכת דין?

התחלתי שירות לאומי ועבדתי בבית המשפט בבאר שבע במזכירות מעצרים, ואז ראיתי את מה שקורה סביבי - הסנגורים, השופטים, ההחלטות והעשייה - והבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות. באתי לאבא שלי ואמרתי לו שאני רוצה ללמוד משפטים. הוא אמר לי "אני איתך".

 

האם נתקלת בזלזול בקרב קולגות או לקוחות?

לא, אבל כן נתקלתי באנשים שמרימים גבה, בחורה בת 28 שמשחקת במגרש של הגדולים, זה גורם לאיזשהו ספק. אבל הספק הזה מתבטל ברגע שרואים אותי בפעולה ומתוודעים מקרוב לידע ולניסיון האדיר שיש לי. אני חושבת שמעל הכול חשוב להפגין כמה שיותר ידע ומקצועיות.

מה המסר שלך לנשים שמתלבטות אם ללמוד משפטים?

אל תתלבטו. זה תואר שמקנה ידע עצום לחיים בכל תחום אפשרי. אנחנו מדינת חוק ותמיד טוב להכיר את החוקים מקרוב. עם זאת, זהו מקצוע מורכב, ואני בהחלט ממליצה לעשות חושבים לפני שמחליטים אם לעסוק במשפטים.

מה היית אומרת לאליז בת ה-12?

מאז שהפכתי להיות אמא, למדתי שאין דבר חשוב יותר מלאהוב את עצמך. הייתי אומרת לה לאהוב את עצמה. אם הייתי אומרת לה כמה אני אוהבת אותה, אולי כבר אז הייתי נהפכת לאישה שאני היום. האהבה ביקום הזה קודם כל מתחילה מאהבה עצמית.

מה החלום שלך?

אני מגשימה את החלום שלי כל יום מחדש. אבל הוא דינמי, הוא משתנה במהלך הדרך. אני יודעת שאני במסלול הנכון, ורק צריכה לבחור איפה בדיוק אני רוצה להיות.

איזה שינוי במעמד האישה את צופה עד יום האישה הבא?

הדרך לשינוי עוד ארוכה, אבל השינוי יתחיל מזה שנשים צריכות להאמין שהן מסוגלות. נשים צריכות לשדר הרבה יותר את החוזק שלהן. רק ככה נראה נשים חזקות ומשפיעות שישנו את העולם הזה. תם העידן שאישה לא מוצאת את מקומה בעולם.

האם יש לגיל שלך יתרון בזירה המשפטית?

אני חושבת שכן. בניגוד לרוב האנשים שמתעסקים אך ורק בלימודים, אני התעסקתי הרבה בפרקטיקה, לראות איך הדברים נעשים בשטח זה הכי חשוב. כשאני נתקלת באנשים בני גילי שסיימו עכשיו לימודים, בהרבה מקרים אין להם ניסיון מתאים לעבודה על תיקים פליליים. לי יש.

האם, לדעתך, יש תיק שבו ייצוג של אישה יוכל להשפיע יותר?

דלת שנעולה עם מנעול, אישה יכולה לפתוח. אין דלת שאישה לא יכולה לפתוח. במיוחד בתיקים רגישים של עבירות מין, במידה והאישה מייצגת את הנאשם זה מראה משהו. לצערנו, היום נקודת המוצא היא שאדם שמוגש נגדו כתב אישום הוא אשם ולא זכאי, עד שיוכרע אחרת.

Asset facebook.png
Asset mail.png
Asset insta.png
Asset whatsup.png
נא השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

תודה על הרשמתך