עו"ד יונית נחום

נזקי גוף ונפגעי עבירה

למה בחרת לעסוק במשפטים?

כשהייתי ילדה קטנה, היה רק את הערוץ הראשון והייתה סדרה בשם "המרוץ אחרי הגלימה" שאהבתי לראות ואמרתי לאמא שלי, שכשאהיה גדולה אהיה עורכת דין  - וכך אכן היה.

מה היית עושה אילו לא היית עוסקת בעריכת דין?

ככל הנראה מאפרת, כי אני מאוד אוהבת את תחום היופי. אבל בהחלט יכול להיות שהייתי מאמנת כושר, כי אני נהנית מאוד גם מזה.

ספרי לי על תיק שממש השפיע עלייך בפן האישי

אני מייצגת הולכת רגל שחצתה את הכביש במעבר חצייה באור ירוק ופגע בה רוכב אופניים חשמליים והיא נפגעה קשה. אנחנו מתעסקים בתיק הזה מאז 2016, ואופניים חשמליים לא נחשבים על פי חוק לרכב ממונע, ולכן אין פיצוי. האפשרות היחידה היא לתבוע את רוכב האופניים, שהיה אז נער בן 16 והיום הוא חייל, ומן הסתם אין לו דרך לשלם פיצויים. הגענו עם התיק לביהמ''ש העליון, שקבע ברוב של 2 שופטים מול 1 שאופניים חשמליים הם לא רכב ממונע. כרגע זאת ההלכה והתביעה נותרה כרגע רק נגד רוכב האופניים. הגשנו בקשה לדיון מורחב בביהמ''ש, ואני מקווה שהצדק ייעשה לא רק ספציפית בשביל הלקוחה שלי, אלא עבור כל אלו שנפגעו מאופניים חשמליים.

מה התיק הכי קשה שעסקת בו?

 ייצגתי בחורה צעירה שהוטרדה על ידי אליעזר ברלד. הוא הורשע בעבירה וריצה עונש מאסר. ברגע שהיא הגישה את התלונה, היא הוקעה מהחברה החרדית. היום היא מחפשת את עצמה וגרה ברכב, באוהל, אצל חברים. אלו נסיבות חיים מאוד קשות. אין לה לאן לחזור. הגענו לפשרה עליה חתם הרב ברלד אך לא שילם עד היום.

מה החלום שלך?

תמיד חלמתי להיות סבתא צעירה. אני רוצה תינוקות שהם שלי אבל גם לא שלי.

האם תמליצי לבתך ללמוד משפטים?

אני אמליץ לה לעשות מה שהיא הכי רוצה לעשות. כמובן שאם היא תבחר במשפטים, אני אלווה אותה לאורך כל הדרך. משפטים זה תחום ממש לא פשוט, וצריך הרבה אמפתיה והפרדה בין המקצוע לרגשות האישיים.

מהם התחביבים שלך?

כל מה שקשור בתחום הביוטי. תני לי רק לקנות צלליות, וסמקים ובשמים שאין בארץ. זה ממש 'פטיש 'רציני בשבילי. מעבר לזה אני גם עושה הרבה ספורט - רצה, עושה פילאטיס ואימוני כוח.

מי הדמות הנשית שהכי השפיעה עלייך?

אמא שלי, שהייתה אחות אחראית חדר ניתוח בבית חולים ביילינסון במשך 46 שנים. אני זוכרת את עצמי כילדה קטנה חוזרת לבד הביתה, כי אמא שלי עבדה. היא לימדה אותי שאישה יכול לפתח קריירה ועדיין להיות אמא מדהימה. היא אוהבת ודואגת לנו, אין השראה גדולה ממנה.

יונית לבנה.png
Asset facebook.png
Asset mail.png
Asset insta.png
Asset whatsup.png
נא השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

תודה על הרשמתך